Lina Šleinotaitė – Kalėdė

Lina nuosekliai kuria ilgalaikę partnerystę aplinkosaugos srityje, vienydama tvarios veiklos lyderius ir ekspertus versle, savivaldybėse, bendruomenėse, žiniasklaidoje, švietimo įstaigose ir valstybinėse institucijose Lietuvoje, Europoje ir Azijoje. Ji konsultuoja tinklaveikos principu ir kuria komandas tarp įvairių sričių ekspertų tam, kad klientų poreikiai būtų patenkinti kuo efektyviau ir tvariau.


Lina konsultuoja vyriausybes atliekų valdymo politikos formavimo, teisėkūros klausimais dirba su verslu aiškinantis naujas galimybes, dirbant prie pasiūlytų atliekų valdymo modelių įgyvendinimo, stebėsenos ir tobulinimo. Jos inicijuotas kasmetinis renginys Diskusijų Forumas – Konferencija “Atliekų tvarkymas” Druskininkuose prisideda prie Lietuvos atliekų tvarkymo sektoriaus skaidrinimo, bendro supratimo paieškos, susitikimų, bendravimo ir bendradarbiavimo, tinklaveikos arenos kūrimo.


Projektai

Lina su komanda bei tarptautiniais partneriais atlieka Baltijos šalių ir kitų Europos Sąjungos šalių atliekų politikos įgyvendinimo tyrimus bei inicijuoja tyrimus ir partnerystės projektus Dalijimosi ekonomikos bei Žiedinės ekonomikos kontekste. Ji kuria mokymo (si) ir gerosios praktikos bei patirties keitimosi platformą Lietuvoje, kuri padės aplinkosaugos specialistams įmonėse ir organizacijoje tapti tvarios veiklos vadovais bei efektyvinti aplinkosaugos valdymo procesus įmonėse, siekiant kaštų ir rizikos valdymo bei tvarumo.

Patirtis

Lina įgijo aplinkos inžinieriaus išsilavinimą Vilniaus Vilniaus Gedimino technikos universitete (Lietuva), aplinkos inžinerijos ir subalansuotos miestų plėtros magistro mokslo laipsnį Karališkajame technologijos institute (Stokholmas, Švedija), baigė aplinkos inžinerijos ir kraštotvarkos mokslo krypties doktorantūros studijas KTU APINI, stažavosi Švedijoje, Olandijoje, Albanijoje.


Nuo 2000 metų iki 2005 metų dirbo Kauno technologijos universitete Aplinkos inžinerijos institute. Dalyvavo rengiant įvairias atliekų tvarkymo galimybių studijas ir programas, poįstatyminius aktus, atliko Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2002/96/EB dėl elektros ir elektroninės įrangos atliekų poveikio Lietuvai tyrimą, buvo nacionalinė poveikio aplinkai vertinimo ekspertė ES finansuojamame projekte „Regioninių ir vietinių gebėjimų stiprinimas įgyvendinant ACQUIS poveikio aplinkai vertinimo ir taršos integruotos prevencijos ir kontrolės srityse“, buvo ekspertė ES finansuojamame E-content projekte „EUWAS – Pagalba Europos atliekų tvarkymo srityje“, kūrė internetinio portalo Europos atliekų tvarkymo sektoriui koncepciją. Lina yra Studijų kokybės vertinimo centro (SKVC) ekspertė, vertina aplinkosaugos programų studijų kokybę aukštosiose mokyklose, nuolat dėsto apie tvarumą bei aplinkosaugą Lietuvos ir užsienio universitetuose.


Pagrindinės kompetencijos sritys

Atliekų valdymo politika, gamintojo atsakomybės principo politikos diegimas, įgyvendinimas bei tobulinimas atliekų tvarkyme, specifinių atliekų (elektros ir elektroninės įrangos atliekų, eksploatuoti netinkamų transporto priemonių ir kt.) srautų tvarkymas, poveikio aplinkai vertinimo proceso valdymas, darbas su visuomene (bendruomenėmis) aplinkosaugos ir atliekų tvarkymo projektuose, aplinkos apsaugos, saugos ir sveikatos auditai (Due Dilligence), tvaraus vystymosi auditai, tvaraus vystymosi strategijų kūrimas ir įgyvendinimas, aplinkosaugos ir tvarumo aspektų valdymo optimizavimas įmonėse.